O nás

V září 2015 jsme založili historicky první oddíl vodních Skautů Evropy v České republice. Tento oddíl je součástí velkého mezinárodního, křesťanského společenství, působící ve 20 zemích Evropy.                                                                                    

V prosinci 2016 jsem spojili vlčí smečku v Praze Liboci s našimi skauty a vytvořili tak 1. středisko vodních skautů FSE v Praze, které jsme svěřili pod patronát sv. Janu Nepomuckému.

Nabízíme dobrodružství, které nezná hranice pro kluky

od 7 do 11 let ve smečce vlčat.

od 11 do 17 let ve skautské družině.

od 17 let v klanu roverů a ve vedení oddílu. Stát se skauty-rovery, mohou i starší 25 let, kteří svou službou budou pomáhat v rozvoji mladších skautů, vůdců, oddílu nebo celé asociace skautek a skautů Evropy.

Vlčata se scházejí každý týden na schůzkách, které trvají hodinu a půl. Každý měsíc vyrážíme na Velký lov (jednodenní výpravu) a v létě pak na týdenní tábor.                                 

Zde naleznete fotogalerii našich vlčat:

VLČATA FACEBOOK

Jaký je program vodních skautů?

Hlavní aktivitou programu VS je pravidelné setkávání na družinových schůzkách, kde se skauti naučí a dozví spoustu věcí, jak přežít nejen v přírodě. Jednou za dva měsíce se všechny družiny setkají na víkendové výpravě, kde si vyzkouší v praxi, co se naučili na schůzkách, zažijí spousty zábavy a to i na vodě. V létě pak pojedeme na 14 denní tábor, který může být i v zahraničí, kdekoliv jsou Skauti Evropy. Společně budeme poznávat vše co se děje kolem řek a rybníků, jezer a potoků a čas od času se podíváme i k moři.To znamená, že se budeme učit ovládat různá plavidla od kajaku až po plachetnici, také si i nějaká plavidla postavíme. Budeme se učit různým vodáckým dovednostem, hlavně pak záchranu a bezpečnost na vodě. Budeme sjíždět různé řeky v České republice a za odměnu také i v zahraničí a pro zkušené a starší není vyloučeno, že vyrazíme i na moře s našimi námořními skauty Evropy. Budeme se setkávat s lidmi, kteří pracují v lodní dopravě (prohlídky lodí, loděnic, přístavů,…) Vyrazíme i na různé výlety do zahraničí za zajímavostmi z lodní dopravy, do velkých přístavů a za další spoustou zajímavostí.

Jak je to časově náročné?

Schůzky skautů (kluci ve věku od 11 do 17 let)

Skauti se scházejí jednou za 14 dní.

Ideální schůzka je setkat se v pátek odpoledne po škole, vyrazit do přírody, rozdělat oheň a uvařit si večeři. Postavit stan nebo nějaký přístřešek a přenocovat a také se samozřejmě naučit potřebné znalosti. Na každé schůzce nesmí chybět zábava u ohně a hry. Každá schůzka by měla probíhat venku. Schůzka družiny probíhá samostatně bez vůdců za účasti zkušeného rádce, který je v přímém kontaktu s vůdcem. Po domluvě s vůdcem, může být i schůzka družiny s vodáckou aktivitou, ale jen za účasti někoho z vedení oddílu.

Výprava skautů

Skauti vyrážejí jen na jednu víkendovou výpravu za dva měsíce, kde by za příznivého počasí a stavu hladin řek, měla být i vodácká aktivita.

Výprava rádců

Rádci mají výpravu každý měsíc. Jedna je s vůdcem a druhá je ta víkendová se svým oddílem.

Vůdce a jeho pomocníci (17 let a víc)

Se scházejí alespoň jednou za měsíc nebo podle potřeby a účastní se výpravy skautů a letního tábora.

Tábor

14 dní o letních prázdninách

Skautská družina

19.9. 2015 vznikla v Praze družina "Mlok" a družina "Žralok"

Do těchto družin dojíždějí i mimopražští kluci. Takže se můžou přidat kluci i z blízkého okolí.                                           

Další družiny mohou vzniknout kdekoliv v Praze.

To je pro mě moc daleko! Jak se to dá udělat, abych také mohl být vodním skautem a patřit do nějaké družiny?

Skautská družina může vzniknout kdekoliv na území ČR. Je potřeba, aby vás bylo alespoň 5 a mít mezi sebou kamaráda, kterému bude víc jak 15 let a mohl by vám dělat rádce. Ten pak bude v kontaktu s vůdcem nejbližšího oddílu.

Více informací se dozvíte osobně, když kontaktujete naše vůdce.

Neváhejte a přidejte se k nám. Zažijete s námi spoustu dobrodružství. Ve fotogalerii najdete fotky našich vodních skautů z různých zemí Evropy. V odkazech pak i různá zajímavá videa, ze života vodních a námořních skautů naší organizace.


Nebojte se, i to se stává...

Máte chuť pomáhat při vedení oddílu nebo vedení organizace? I pro vás je tu místo. I my jezdíme během roku na různé výpravy a akce i do zahraničí. Pomáháme tam, kde je to potřeba, tak pokud máš chvilku čas, zkus to s námi. Není to až tak časově náročné.